Gadatirgus Brīvdabas muzejā aicina latviešu amatniekus no visas pasaules 

Kopš 1971. gada Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs rīko Latviešu Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu. Jau 46 reizes jūnija sākumā uz Brīvdabas muzeju sabrauc amatnieki no Latvijas un citām zemēm, lai parādītu ko prot, palepotos ar savu varējumu un paskatītos citu veikumu.

Audēji un kalēji, adītājas un celotājas, akmeņkaļi un dzintarnieki, tamborētājas un šuvējas, žogu pinēji un žogu raušu cepējas, podu taisītāji un podu gāzēji, varkaļi un rotkaļi, karošu grebēji un vienkoču cirtēji, jautrie mucinieki un glāžnieki, peteņu pinēji un maucīšu darinātājas, ratiņdreimaņi un svilpaunieku meistari, rudzu (rupj-) maizes un piparkūku cepējas – seno tradīciju glabātāji un jaunāku laiku meistari jau gadu desmitiem brauc uz Brīvdabas muzeju.

Satikties ar aroda “brāļiem” – pamācīties un padižoties, mācīt arodu un piedāvāt savus darbus lielākajā Latvijas amatnieku tirgū. Ne velti šis notikums tiek dēvēts par tradicionālās amatniecības augstāko raudzi – augstāko virsotni, jo TE sabrauc vislabākie un rāda vislabāko (veikumu). Katru gadu gadatirgu divās dienās apmeklē vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku gan no Latvijas, gan dažādām pasaules valstīm.

Par godu mūsu visu mīļās Latvijas 100-gadei 2018. gadā gadatirgu (kas notiks 2. un 3. jūnijā) esam iecerējuši īpašu – Brīvdabas muzejs vienkopus aicina latviešu amatniekus no visas pasaules, gluži, kā Dziesmu svētkos, kur plecu pie pleca stāv kori no visas pasaules, arī pie mums Brīvdabas muzejā plecu pie pleca darbosies un dižosies amatnieki no visas pasaules. Aicinām visus, visus pasaules latviešus – dažādu amatu pratējus un darītājus kuplināt Brīvdabas muzeja lielāko un skaistāko pasākumu – 48. Latviešu lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu.

Gadatirgus norises laiks – 2018. gada 2. un 3. jūnijs. Amatniekiem iekārtošanās tirdzniecības vietās – no 1.jūnija pēcpusdienas. Brīvdabas muzejs nodrošina Pasaules latviešu amatniekiem bezmaksas amatu demonstrējuma vietu, tirgošanās vietu, ieeju amatniekam un viņa palīgiem, palīdzību organizatoriskos jautājumos.

Būsim priecīgi, ja ar šo ziņu dalīsieties, palīdzēsiet to nogādat līdz ikvienam latvietim visās pasaules malās, jo gadatirgus ir satikšanās vieta gan amatniekam, gan tirgotājam, gan pircējam un vērotājam.

Uz jautājumiem atbildes labprāt sniegsim, ja rakstīsi uz info@brivdabasmuzejs.lv, adresējot Brīvdabas muzeja direktores vietniecei Kristīnei Kūlai.

Uz tikšanos mājās!

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *