PBLA valdi atkal vadīs Jānis Kukainis

Uz nākošajiem diviem gadiem par Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēdi 2011. gada nogalē ievēlēts pazīstamais latviešu sabiedriskais darbinieks ASV un inženieris Jānis Kukainis.

Kukainis amatā nomaina Amerikas latvieti Intu Rupneru, kas par valdes priekšsēdi palika pērn vasarā pēc tam, kad Kanādas tautietis Mārtiņš Sausiņš nolēma kandidēt uz 11. Saeimu un tamdēļ atkāpās no PBLA vadības.

Kukainim šī nebūs pirmā reize PBLA priekšsēža krēslā. Kā ziņo Jānis Andersons, PBLA Rīgas pārstāvniecības vadītājs, Kukainis ir apvienības valdes loceklis kopš 1996. gada (ar pārtraukumu), PBLA valdes priekšsēdis iepriekš bijis no 2002. līdz 2007. gadam, no 1996. līdz 2002. gadam (ar pārtraukumu) viņš vadījis Amerikas Latviešu Apvienību. Būdams PBLA NATO darba grupas vadītājs, viņš veicinājis Latvijas integrāciju NATO. Kukainis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un Viestura ordeni.

“Latviešu sabiedrība ārzemēs, jo īpaši Amerikā, Jāni Kukaini labi pazīst kā dedzīgu, strādīgu latviešu patriotu un ciena kā tiešu un noteiktu vadītāju” – tā Andersons raksta savā ziņojumā presei.

PBLA valde uz diviem kalendāra (2012. un 2013.) gadiem par PBLA priekšsēža vietnieci ievēlējusi latviešu sabiedrisko darbinieci Vācijā un zvērinātu advokāti Daci Luteri-Timmeli (Luters-Thümmel).

Lutere-Timmele dzimusi Vācijā. Kopš 1994. gada viņa strādā kā advokāte, komerctiesību un Eiropas savienības tiesību speciāliste, kā Eiropas Komisijas juridiskā eksperte konsultējusi Saeimu ES tiesību pārņemšanas jautājumos, pastāvīgi dzīvojusi Rīgā no 1998. līdz 2001. gadam. Lutere-Timmele 2011. gadā bija Eiropas juristu sieviešu asociācijas (European Women Lawyers Association) viceprezidente.

Lutere-Timmele ir PBLA valdes locekle kopš 2007. gada. Kopš 2004. gada viņa ir Latviešu Kopības Vācijā padomes priekšsēdētāja, no 2006. līdz 2011. gadam – Eiropas Latviešu Apvienības (ELA) priekšsēde, bet kopš 2011. gada – ELA vicepriekšsēde. Kā ziņo Andersons, būdama PBLA Pilsonības likuma grozījumu darba grupas locekle, Lutere-Timmele palīdzējusi izstrādāt PBLA viedokli dubultpilsonības jautājumā un to skaidrot Latvijas valsts institūcijām un sabiedrībai.

Jānis Kukainis

Jānis Kukainis

Dace Luters-Thümmel

Dace Luters-Thümmel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *