Nākamvasar Rīgā notiks Pasaules latviešu ekonomikas forums

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvji tikās pirmajā oficiālajā Pasaules latviešu ekonomikas foruma plānošanas sanāksmē, kurā piedalījās arī pārstāvji no LR Ministru prezidenta biroja, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Amerikas latviešu apvienības un Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā. „Šī bija pirmā oficiālā plānošanas sēde, kur runājām par konkrētām lietām, konferences mērķiem, dalībniekiem un programmu,“ tikšanās norisi komentē PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis.

Pasaules latviešu ekonomikas forums notiks Rīgā  2013. gada 2. un 3. jūlijā. Foruma galvenais mērķis ir Latvijas ekonomiskās izaugsmes veicināšanas nolūkā stiprināt sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem latviešiem Latvijā un pasaulē, veicinot savstarpēju kontaktu un sadarbības projektu veidošanos, investīciju piesaisti Latvijai, kā arī Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanu.

Foruma galvenā mērķauditorija ir ārzemēs dzīvojošie profesionāļi – ekonomiski aktīvie latvieši un latviskas izcelsmes personas, kas vēlas izvērst ekonomisku sadarbību un nostiprināt saikni ar Latviju. „Mēs cenšamies uzrunāt visus – gan trimdas sabiedrību, gan nesenos izbraucējus,“  skaidro J. Kukainis. Tuvākajos mēnešos foruma rīkotājorganizācijās sadarbībā ar forumā iesaistītajām dalīborganizācijām turpinās darbu pie foruma potenciālo dalībnieku uzrunāšanas un piesaistes. Jau šobrīd dalību forumā apstiprinājuši vairāki prominenti un pieredzējuši latviešu uzņēmēji no ASV, Austrālijas, Latvijas, bet interesi par forumu izrādījuši latvieši vairākās valstīs gan Eiropā, gan Amerikā, gan Āzijā. 

Ilze Garoza PBLA/ALA

Ilze Garoza is a diaspora researcher. She has a Master's degree in Education Leadership and Administration from the University of Minnesota. She has received scholarships from the American Latvian Association and the Association for the Advancement of Baltic Studies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *