Foto: Sandis Helvigs

Latviešu izcelsmes ASV dzīvojošie jaunieši iepazīst Latviju

Jūlijā Latvijā viesojas ASV latviešu jauniešu grupa “Heritage Latvia”, lai iepazītos ar vecvecāku dzimteni, apmeklētu ievērojamas vietas un tiktos ar radiem un vienaudžiem dažādās pilsētās, informēja grupas pārstāve Polīna Šķiņķe.

Projektu “Heritage Latvia” Amerikas latviešu apvienība (ALA) sāka pirms desmit gadiem, papildinot izglītības ceļojumu programmu piedāvājumu , kas līdz 2007. gadam bija pieejams tikai latviski runājošiem bērniem. “Heritage Latvia” projekta mērķis ir veicināt 13-15 gadus jaunu latviešu izcelsmes angliski runājošu jauniešu interesi par Latviju un tuvināt Amerikā dzīvojošos latviski un angliski runājošos pusaudžus.

Līdz 29. jūlijam, Latviju apceļo 13 jaunieši no dažādiem ASV štatiem. Vairumam šī ir pirmā reize ne tikai Latvijā, bet Eiropā. Daļa projekta dalībnieku savstarpēji iepazinušies, apmeklējot latviešu nometnes Ziemeļamerikā — Gaŗezerā un Ņujorkas Katskiļu kalnos.

Ceļojuma laikā grupa vairākas dienas pavadīs Rīgā, kur iepazīs galvaspilsētas vēsturi un ievērojamāķās vietas, kā ar apmeklēs Gaismas pili, Ārlietu ministriju un izzinās Zviedru ekonomikas augstskolas izglītības piedāvājumu latviešu izcelsmes studentiem no ārvalstīm.

Jauniešu pieredzi Latvijā veidos ne tikai ekskursijas galvaspilsētā, bet arī tradicionālo amatu darbnīcas, vietējo ēdienu nogaršošana, dabas un kultūrvēstures izzināšana reģionos. Grupa ciemosies Siguldā, Turaidā, Āraišos, Cēsīs, Aglonā, Koknesē, Lielvārdē, Pilsrundālē, Liepājā un Alsungā. Līdz šim reālizētie projekti pierādījuši, ka emocijām bagātie notikumi ir tikšanās ar Latvijā dzīvojošiem radiem un iepazīšanās ar latviešu vienaudžiem no reģionālām skolām.

Grupa 21. jūlijā viesojas Jersikas pamatskolā un 23. jūlijā — Aizputes vidusskolā, kur iepazīstas ar skolu mācību telpām un mācību līdzekļiem, apmeklē vietējās piemiņas vietas, mācās dančus, kā arī iesaistās sportiskās aktivitātēs.

Ceļojuma noslēgumā — 27. jūlijā — visi vēlreiz satiksies Rīgā, kur vienosies kopīgā fotogrāfijā pie Brīvības pieminekļa, tiksies ar pārstāvjiem no ASV vēstniecības un apmeklēs atjaunoto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *