Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji tiekas ar valsts augstākajām amatpersonām

20. janvārī Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji – prezidija priekšsēdētājs Aldis Austers, vicepriekšēdētājs Māris Pūlis, prezidija loceklis un kultūras referents Kristaps Grasis un komunikāciju referente Lāsma Ģibiete – ieradās darba vizītē pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa.

Tikšanās laikā tika pārrunāti sekojoši jautājumi: emigrācijas problemātika un iespējamie risinājumi, ārvalstīs dzīvojošo tautiešu rosināšana piedalīties Latvijas vēlēšanās, atbalsts latviskai izglītībai diasporā, kā arī sadarbības stiprināšana ar latviešu organizētajām kopienām ārpus Latvijas.

ELA priekšsēdētājs atspoguļoja līdz šim sasniegto, kā arī izteica vairākus priekšlikumus līdzsvarotākai un ciešākai sadarbībai nākotnē. ELA pārstāvji aicināja Valsts prezidentu uzņemties patronāžu ar diasporu saistīto jautājumu risināšanā. Savukārt Valsts prezidents norādīja uz pozitīvi iesākot sadarbību ar Cēsu pašvaldību, jo šogad pirmo reizi notiks vispasaules cēsinieku saiets. Vēl A. Bērziņš atzīmēja demogrāfijas problēmu mazajās Latvijas pilsētas un aicināja, kā piemēru izvēloties Mazsalacas vidusskolu, attīstīt apmaiņas programmas, kā mērķis būtu ārvalstīs dzīvojošo bērniem iespēja uz ilgāku laiku apmesties Latvijā, uzlabot latviešu valodas prasmi, kā arī apgūt kultūru un izbaudīt Latvijas dabu.

Vēl ELA pārstāvji apmeklēja Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju, tiekoties ar šo ministriju valsts sekretāriem Andreju Pildegoviču un Sandu Liepiņu. Arī šo vizīšu laikā tika runāts par jautājumiem, kas saistīti ar latvisko izglītību diasporā, līdzdalību vēlēšanās un finansējumu latviešu aktivitātēm ārpus Latvijas, piemēram, saziņas attīstībai. A. Pildegovičs apsolīja nākamajā vēstnieku sanāksmē aktualizēt jautājumu par vēstniecību sadarbību ar latviešu kopienām saistībā ar papildus vēlēšanu iecirkņu ierīkošanu un balsošanas pa pastu atvieglošanu (pasu zīmogošanas akcijas pirms vēlēšanām). Savukārt S. Liepiņa izteica atbalstu nepieciešamībai turpināt tiešo finansiālo atbalstu latviešu nedēļas nogales skoliņām ārpus Latvijas, ja nepieciešams, pārdalot šajā gadā piešķirto finansējumu citiem pasākumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *