Atvērts 2015.g. Latviešu fonda projektu konkurss

Latviešu Fonda parādīšanās laikraksta slejās decembra mēnesī kļuvusi par tradīciju. Parasti šis ir laiks, kad gada nogalē uz brīdi apstājamies, atskatamies uz paveikto un metam skatu nākotnē. Tad aši ievelkam elpu, lai uzsāktu nākamo maratonu, kas Fonda kalendārā saucas “konkursa cikls” un ilgst no janvāra līdz septembrim. Ja atskatamies uz 2014. gadā paveikto, varam būt lepni. Fonds veiksmīgi novadījis pirmo crowdfunding kampaņu, kuras rezultātā ieguvām papildus līdzekļus vairāku iesniegto projektu īstenošanai – piemēram, Skautu un gaidu Lielās nometnes albuma izdošanai, XI starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu organizēšanai Siguldā. Aigājušajā gadā Fondā iestājušies jauni dalībnieki un ar dāsniem ziedojumiem crowdfunding kampaņas ietvaros šī gada projektus atbalstījuši vecie dalībnieki un Fonda labvēļi. Bet pats galvenais – esam lepni par mūsu atbalstītajiem jaunajiem projektiem. Tam pamatā ir gan pieņemto projektu kvalitāte gan LF padomes locekļu saskaņotais darbs rūpīgi izvēloties labākos. Lai minam tikai dažus jaunos projektus – grāmata bērniem par latviešu mākslu “Mula un portrets”, Melānijas Vanagas virtuālā muzeja “Esi pats!” izveide, Astrīdas Jansones atmiņu stāsta “Dārlinga līkloči” publicēšana un latviešu literatūras klasiķu darbu izdošana e-grāmatas formātā. Top ari dokumentālā filma par Baltiešu universitāti un drīz notiks pirmizrāde mākslas filmai “Dieva putniņi”. Atsaucība dod mums milzīgu gandarījumu un tātad redzam, ka tas ko dara Latviešu Fonds ir vajadzīgs.

Kas mūs gaida nākotnē? Kā jau katru gadu, janvārī sākās pieteikšanās Latviešu Fonda projektu konkursam. Pirms gada tika ieviests jaunais konkursa kalendārs, kas deva iespēju projektu pieteicējiem daudz ātrāk uzzināt konkursa rezultātus. Arī šogad, pieteikumu pieņemšana notiks no 1. janvāra līdz 15. februārim. Veiksmīgie Mazie projekti tiek paziņoti marta beigās, bet Lielie – jūlija beigās.

Šī gada rudens mēnešos esam strādājuši, lai uzlabotu vēl vairākus ar konkursu saistītus aspektus. LF finansējuma atskaites process ir pārstrādāts un nu ir skaidrāks un pārskatāmāks. Ap Jaunogadu varēsiet redzēt Fonda pārbūvēto mājas lapu, kas ir mūsu logs uz pasauli un svarīgs palīgs projektu informācijas izplatīšanā. Projektu pieteicējiem būs patīkami uzzināt, ka esam izveidojuši pilnībā elektronisku pieteikuma anketu, kas padarīs vieglāku pieteikumu iesniegšanas un pieņemšanas procesu. Anketu esam veidojuši uz iepriekšējo gadu anketas bāzes, bet šogad vairs nepieprasīsim iesniegt pieteikuma eksemplāru arī pa pastu. Šajā gadā turpinam paplašināt LF mājas lapas angļu valodas nodaļu. Blakus anketai ievietosim arī konkursa pieteikšanās noteikumus, un citu noderīgu informāciju. Konkursa noteikumi, pieteikšanās anketa un cita informācija atrodama Latviešu Fonda mājas lapas sadaļā “Projektu konkurss”. Mēs ar prieku atbildēsim uz jūsu jautājumiem pa e-pastu, ja rakstīsiet uz pieteikumi@gmail.com. Tomēr iesakam vispirms ieskatīties mājas lapas sadaļā “Bieži uzdotie jautājumi”, kurā ātri atradīsiet pašu svarīgāko informāciju

Ņemot vērā pēdējos gados iesniegto projektu kvalitāti, Latviešu Fonda pilnsapulcē 2014. gada oktobrī Mineapolē tika nolemts palielināt projektu finansējumu atvēlot $25,000.00 Lielajiem projektiem, un $10,000.00 Mazajiem projektiem.

Lai skanīgs, bagāts un laimīgs Jaunais gads un lai 2015. gada Latviešu Fonda konkurss atnes mums visiem jaunus, skaistus projektus ar kuriem varēsim iepriecināt tuvu un tālu dzīvojošus tautiešus!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *