Ar jaunizveidoto lietotni “Kas, kas, ko?” var pārbaudīt savas zināšanas par Latviju

No 2015.g. Jāņiem pieejama jauna lietotne (Android, iPhone, iPad, iPod Touch), ko ar Latviešu fonda atbalstu veidojusi firma DekSoft – Arnis Gross ar programmēšanas un dizaineru komandu.

Jaunās lietotnes pamats ir 1989.g. Austrālijā veidotā spēle ar to pašu nosaukumu. Spēli sākotnēji sagatavoja grupa Melburnas latviešu skolotāju un aktīvu tautiešu, Melburnas latviešu vidusskolas vadītāja Kārļa Brēmaņa vadībā ar Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzelandē Kultūras fonda materiālo palīdzību. Spēle gan tajā laikā bija papīra formatā un jautājumi bija veidoti, lai pārbaudītu spēlētāju plašākas zināšanas – ne tikai par Latviju, bet par plašāko pasauli. Modernā spēles versija ir galvenokārt vērsta uz zināšanu par Latviju pārbaudīšanu, bet ir arī starptautiska rakstura jautājumi.

Lietotnes sešas kategorijas – etnogrāfija, ģeogrāfija, literatūra, valoda, mūzika, sports, vēsture – dod spēlētājam iespēju katram izvēlēties atbildes vairāku izvēļu jautājumiem.

Ja spēlētāja rezultāts ir starp 10 labākajiem, tad spēlētāja vārdu iespējams iekļaut goda dēlī.

Spēle domāta gan latviešiem, kas dzīvo Latvijā, gan tiem, kas dzīvo diasporā. Spēlētāju ieteicamais vecums – sākot ar aptuveni 12 gadiem līdz sirmam vecumam. Visi spēlēs jautājumi ir uzdoti latviešu valodā.

Tuvāka informācija: kaskasko.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *