Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis tiekas ar diasporas skolotājiem Lielbritānijā

Šodien, 5. martā, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis atklāja ikgadējo diasporas skolotāju semināru Bradfordā. Tajā piedalās piecdesmit trīs skolotāji no Lielbritānijas un Īrijas, lai pārrunātu aktuālos latviešu valodas apguves jautājumus.

Semināra darba kārtībā – Izglītības un zinātnes ministra (IZM) Kārļa Šadurska uzruna, atbildes uz jautājumiem, Latviešu valodas aģentūras (LVA) ziņojums par Latvijas atbalstu izglītībai diasporā, metodiski ieteikumi skolotājiem, Pasaules brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes (PBLA IP) ierosinātas diskusijas par diasporas nedēļas nogales skolu nākotni un diasporas izglītības vajadzībām, pārskats par jaunākajiem mācību un metodiskajiem līdzekļiem un dažādi diasporas nedēļas nogales skolu pedagogiem aktuāli jautājumi.

Seminārā piedalās Latvijas vēstnieks Apvienotajā karalistē Andris Teikmanis, LVA direktors Jānis Valdmanis, Ārlietu ministrijas Plānošanas grupas koordinatore Annija Senakola, PBLA IP izpilddirektore Anta Spunde, Latviešu biedrības Īrijā (LBI) priekšsēdētāja Inguna Grietiņa, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā(LNPL) Izglītības referents Māris Pūlis.

Skolotāji, kuri piedalās seminārā, izglīto 480 diasporas bērnus un jauniešus Īrijā un Lielbritānijā. Kopējais diasporas skolēnu skaits Īrijā un Lielbritānijā ir 960 audzēkņu, savukārt visā pasaulē diasporas nedēļas nogales skolās latviešu valodu apgūst gandrīz 3000 bērnu un jauniešu.

Semināra atbalstu nodrošina LVA, Bradfordas Daugavas Vanagu biedrība, LNPL

Informāciju sagatavoja Anta Spunde tel: +371 28 917 238 epasts Anta.spunde@pbla.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *