Valsts prezidenta uzruna tautiešiem Latvijas Republikas 95. gadadienā

image

Prezidenta 2013. gada 18. novembra uzruna tautiešiem. Foto: izvilkums no Valsts prezidenta kancelejas video ieraksta.

Godātie tautieši tuvās un tālās zemēs!

Šajās novembra dienās ikviens no mums savā sirdī iededz liesmiņu par Latviju, lai stipras un gaišas domas palīdzētu mūsu dzimtenes izaugsmei.

Šis gads iezīmējas ar vairākiem pozitīviem notikumiem, kuri ir ievērojami veicinājuši dažādās zemeslodes vietās dzīvojošo latviešu tuvināšanos. Šai vasarā, uzrunājot Dziesmu un deju svētku Lielā koncerta dalībniekus un skatītājus, es uzsvēru, ka „Dziesmu svētkos visas pasaules latvieši atkal ir kopā!”.

Līdzās Dziesmu svētkiem notika arī vairāki citi pasākumi, lai vienotos idejās un rīcībā, kas vērsta uz Latvijas nākotni. Kā vienu no nozīmīgākajiem noteikti jāmin Pirmo pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, ar kura dalībniekiem arī man bija liels gods un gandarījums tikties.

Savās ārvalstu vizītēs vienmēr un ikvienā pilsētā cenšos rast iespēju tikties ar tautiešiem, kas tur mīt. Šādas tikšanās man kā Valsts prezidentam ir ļoti nozīmīgas, jo tā varu nepastarpināti uzzināt cilvēku domas, arī problēmjautājumus un vajadzības. Paldies par to!

Īpaši gribētu uzsvērt mūsu goda konsulu lomu, kuri no brīvas gribas veltī savas zināšanas un resursus Latvijas labā.

Priecājos, ka pozitīvā virzienā no 1.oktobra tiek risināts dubultpilsonības jautājums, kas lielai daļai ārvalstīs dzīvojošo ir vitāli svarīgs. Izmantosim šo iespēju saglabāt ne tikai juridisku, bet arī emocionālu saikni ar Latviju, justies piederīgiem un vajadzīgiem tēvu tēvu Dzimtenei.

Arī šobrīd, sveicot Jūs visus Latvijas 95.gadskārtā, aicinu katru un ikvienu pārdomāt, ko mēs varam dot savai Latvijai, jo, apvienojot spēkus, zināšanas un prasmes, mēs stiprināsim Latviju neatkarīgi no tā, kāds attālums mūs šķir.

Paldies visiem tautiešiem par Latvijas nākotnes veidošanu! Lai Jums skaisti Latvijas Valsts svētki!

Dievs, svētī Latviju!

Uzruna pieejama:

1) Youtube kanālā latviski un ar titriem angļu valodā

2) gan oriģinālā uzruna, gan arī uzruna ar titriem angļu valodā – publiskā failu serverī šajā adresē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *