Valdošajai elitei ir bailes no aktīvas, prasīgas sabiedrības

Šodien Latvija atrodas uz robežas starp demokrātiju un sava veida putinismu. Vienā gadījumā tauta ir tā, kas lemj savu likteni, bet otrā gadījumā—visu izlemj šaurs cilvēku loks. Es aicinu izvēlēties tādu demokrātiju, kurā tautai patiesi, ne tikai formāli pieder vara. Un tautai sava vara ir jānostiprina. Referendums ir viens no labākajiem veidiem, kā pilsoņi var īstenot Satversmē noteikto “Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai”. Tādēļ aicinu visus Latvijai piederīgos cilvēkus 2.augustā doties uz referendumu.

Kopš 9. Saeimas ievēlēšanas mēs esam pieredzējuši daudz notikumu, kas apliecina politiskās elites nerēķināšanos ar vēlētāju gribu un valsts interesēm—dīvainos grozījumus drošības iestāžu likumos, sistemātiskus centienus vājināt tiesiskumu. Sabiedrības sašutums, to visu redzot, tagad sasniedzis tik augstu pakāpi, ka Saeimai vairs uzticas tikai 12% vēlētāju, bet politiskajām partijām—tikai 5%. Vai valdošās koalīcijas pārstāvji no tā ir mācījušies? Nē! Pirms gada Aigars Kalvītis jūlijā paredzēto referendumu nosauca par bezjēdzīgu, pārmetot Valsts prezidentei lieku valsts naudas tērēšanu. Referendumā piedalījās vairāk nekā 300 tūkstoši vēlētāju, kas parādīja cilvēku neapmierinātības patieso pakāpi. Taču drīz pēc pirmā apjukuma valdība atguvās un turpināja “rullēt” tālāk ierastajā visatļautības stilā.

Ko mēs redzam šodien? Ko darīja valdošā koalīcija, kad sākās parakstu vākšana par Satversmes grozījumiem, kuri paredz, ka 10% vēlētāju ir tiesības ierosināt Saeimas atlaišanu? Tā vietā, lai izstrādātu savus priekšlikumus, kā radīt mehānismu Saeimas atlaišanai, valdošā koalīcija turpināja nievājošus izteikumus par šo pilsoņu iniciatīvu kopumā, biedējot cilvēkus ar haosu, kas varot iestāties, ja tauta iegūst instrumentu, ar kuru efektīvāk kontrolēt ievēlēto deputātu darbu. Kad grozījumi nonāca Saeimā, valdošo partiju deputāti balsoja pret to pieņemšanu, piesaucot dažādus juridiskus argumentus, kas neiztur nekādu kritiku. Saeimas valdošais vairākums izšķīrās par labu referendumam. Acīmredzot viņi cer, ka tautas nobalsošana izgāzīsies, jo atvaļinājumu un vasaras noskaņojuma dēļ tajā varbūt nepiedalīsies visi 750 tūkstoši vēlētāju, kas nepieciešami, lai referendumam būtu likumīgs spēks.

Atcerieties—valdošajai elitei ir bailes no aktīvas, prasīgas sabiedrības. Iesim un pierādīsim, ka mēs kopā esam spēks—neapmuļķojams un prasīgs! 2.augustā iesim paši un aicināsim savus draugus un paziņas iet balsot! Palīdzēsim nokļūt līdz iecirkņiem cilvēkiem, kuri paši nevar aiziet parakstīties! Aicināsim iet balsot arī tos, kuri nav par Satversmes grozījumiem. Šoreiz galvenais ir piedalīties, un svarīga ir katra balss!

Lai arī kurā pasaules vietā jūs būtu, ja jums rūp Latvija un tās nākotne, piedalieties referendumā. Dariet to savu bērnu, ģimenes un sevis labā! Dariet to Latvijas labā! Kopā mēs esam daudz. Kopā mēs esam spēks. Kopā mums izdosies!

2 thoughts on “Valdošajai elitei ir bailes no aktīvas, prasīgas sabiedrības

  1. S. Kalnietes kundzei ir taisnība, lai arī viņas uzsaukums ir ideālistisks. Ārpus Latvijas dzīvo TIKAI 2,6 % Latvijas vēlētāju, tomēr tas lielākais smagums būs jāvelk Latvijā dzīvojošajiem pilsoņiem pašiem. Neskatoties uz visām negācijām pēdējie socioloģiskie pētījumi ir iedrošinoši, un vairāk informācijas varat iegūt – spolitis.blogspot.com. TOMĒR, neskatoties uz mazo Latvijas pilsoņu skaitu ārpus Latvijas, Jūs varat sazvanot/e-pastojot savus radus un draugus noteikti pārliecināt viņus vēl un vēl reizi doties uz referendumu un teikt savu JĀ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *