Latvijai ir nākotnē visas durvis vaļā

Es novēlu daudz laimes Jaunajā gadā visai Latvijai, daudz laimes pirmajā gadā jaunā gadsimtā un jaunā tūkstošgadē!

Mūsu senči ticēja, ka Laimes māti cilvēks var sastapt savā ceļā, un, ja tā, tad deva viņam trīs vēlējumus. Tas nozīmē, ka katram bija jābūt gatavam ar trīs vēlējumiem, ko tas gribētu piepildīt, gadījumā, ja nu iznāk Laimes māti satikt savā ceļā. Es novēlu, lai katram nākamā gada gaitā tas izdodas, un es ieteiktu, ka katram vajadzētu būt ar saviem trīs vēlējumiem gatavam.

Tie pirmie trīs varētu būt katram pašam par savu personīgo dzīvi, par savas dzīves mērķiem un cerībām. Ja cilvēkam nav skaidri mērķi, pēc kuriem tas tiecas, tad ļoti grūti dzīvē kaut ko sasniegt. Mērķis ir jāizvirza, tas ir skaidri jāformulē, tam jātic ar sirdi un dvēseli, ar sirdi un ar prātu, – tad viss šķiras un viss veras, un Laimes māte pati pienāk klāt un palīdz atrast risinājumu tam, kas ir iecerēts, tam, ko sirds tiešām karsti ir vēlējusies.

Tas pats ir ar valsti. Neko nelīdz mums visiem brēkt kā posta dzeguzēm, kūkot jeb brēkt kā vālodzēm par to, ka mūsu valstī iet slikti. Ir svarīgi katram izdomāt, iztēloties, kādu mēs vēlētos redzēt šo, to vai citu savā valstī, kā tam būtu jābūt, kā būtu labi, lai viss būtu kā nākas. Tur katram savā darba laukā tad jāizvirza varbūt arī savi trīs mērķi, ko Laimes mātei prasīt. Ja Laimes māte nāktu pretim un teiktu, kuras trīs lietas tu vēlētos Latvijā sakārtot, kuras trīs lietas tu vēlētos redzēt labākas, tad esi gatavs ar savu atbildi, nāc ar savu vēlējumu, ar savu priekšlikumu.

Man šķiet, ka Latvijai ir nākotnē visas durvis vaļā, un šajā jaunajā gadsimtā tiks piedāvātas daudzas iespējas, protams, arī daudz sūra darba, daudz grūtību, bet vai tad mūsu senčiem jebkad ir bijis citādi. Mūsu izredzes ir daudz, daudz labākas. Mums ir izredzes par savām pūlēm arī redzēt sava darba augļus. Mēs, latvieši, esam stipra tauta, mēs esam gudri, atjautīgi, strādīgi, mēs varam visu to, ko var arī citi.

Pagājušais gads mums ir nesis Olimpisko zelta medaļu, dažādus čempionātus, mūsu mākslinieku laurus dažādos starptautiskos konkursos. Latvietis ir sevi pierādījis kā spējīgs stāvēt jebkuram citam pasaulē blakus. Domāsim par izcilību, domāsim par kvalitāti, darīsim katrs savu darbu pēc iespējas labāk no sirds un dvēseles, lai tas tiktu izdarīts racionāli, saprātīgi, eleganti un skaisti. Un tad, man šķiet, ka zemei nebūs citas izvēles kā zelt un plaukt, un attīstīties.

Es novēlu visiem piedalīties šai Latvijas celšanas darbā! Es redzu šī gadsimta Latviju kā skaistu, attīstītu, bagātu zemi. Ķersimies visi pie darba, lai tādu viņu varētu veidot. Daudz laimes jaunā gadā un jaunā gadsimtā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *